0

LAJMI I FUNDIT: Vjen reagimi i ashpër i Putinit për sulmet ajrore në Siri

Presidenti rus Vladimir Putin në një deklaratë për media, i ka quajtur sulmet ajrore të udhëhequr nga SHBA kundër Sirisë një “akt agresioni”.
Putin tha se Rusia do të thërrasë një takim urgjent të Këshillit të Sigurimit të OKB-së për të diskutuar “veprimet agresive të Shteteve të Bashkuara dhe aleatëve të saj”, shkruan The Guardian.

Per me shume shtypeni rekklamm me posht dhe hapet video e plote:

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *